top of page
.jpeg

Tuz Odası

İzmirde Bir İlk !!

Kurumumuz bünyesinde çocuklarımıza faydalı olmak adına TUZ ODASI oluşturuldu.

Modern çağın şüphesiz bize getirdiği en büyük sorun temiz havamızın kirlenmesi ve gıdalarımızın eskisi kadar sağlıklı olmaması  

Bundan en çok etkilenenlerse çocuklarımız. Son dönemde çocuklarda astım ve alerjik hastalıkların sıklığı artmaktadır. Bu oluşumlardan çocuklarımız etkilenmesini en aza indirgemek ve destekleyici olması adına tuz odamızda kurumumuzda ki çocuklarımızın önerilen zamanlarda meditasyon eşliğinde arınmalarını sağlayarak daha sağlıklı çocuklar olarak yaşamı karşılamalarını istiyoruz. 

 

Tuz Odasının ve tuz terapisinin sağlığımıza faydaları; Astım, kronik bronşit, gribal enfeksiyonlar, soğuk algınlıkları, sinüzit, alerjik rinit gibi üst solunum yolu rahatsızlıkları ile sedef, egzama gibi deri rahatsızlıkları önleyici etkisi yanı sıra psikolojik olarak kaygıyı azaltıcı sakinleştirici etkisi ile yardımcı olur. Solunum yollarında sağladığı rahatlatıcı etki sayesinde uykusuzluk, stres ve konsantrasyon bozukluğu gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. 

Tuz Terapisinin bağışıklık sistemimizi güçlendirici etkisi çocuklarımızın daha sağlıklı olmasını destekleyecektir.

 

Özellikle okula yeni başlayan çocuklarda ilk karşılaştıkları mikroplarla ilgili direnç geliştirmelerine destekleyici etkisi çok yaralı olacaktır. 

bottom of page